Follow by Email

domenica 26 aprile 2009

OMEGA

Sipas studimeve te kryera prej disa vitesh nga Grupi Omega dhe informacionit qe kemi marre ne rruge konfidenciale nga burime te ndryshme jemi ne rrezultatin perfundimtar se shoqeria civile po perfshihet ne nje cikel te thelle ndryshimesh me natyre sociale dhe klimatike…me origjine kozmike dhe “elitare”.

Ne planet sot kemi ne perdorim nje numer jashtezakonisht te madh çentralesh atomike ( 438 ) ku rasti famekeq i Japonise tregoi se rreziku qe na kanoset eshte i madh dhe imediat. Kemi rreth 23.300 rraketa me mbushje te fuqishme berthamore te vendosura ne te gjithe boten. Me mijra dhe miliona tonelata lend helmuese luftarake dhe armatime te ndryshme. Viruse dhe semundje te reja po pregatiten dhe eksperimentohen ne laboratoret sekrete ushtarake per luftrat e reja ku popujt do paguajne me shendetin e tyre, me punen dhe mundin e tyre dhe shpesh here me vdekje masive.

Mediat lokale dhe internacionale bombardojne sipas nje strategjie te holle subkoshiencen e masave duke mbjelle frike dhe panik, urrejte dhe agresivitet.

Politikanet e çdo parlamenti “luajne” skenaret e nje loje idiote, per mashtrim, pushtet dhe para... por s’jane veç se kukulla te varura nga fijet e padukshme te nje skenari me te mshehte dhe ogurzi shume siper kokave te tyre. Te gjithe ne e ndjejme, shumica e di…

Ky Skenar nuk kerkon as para e as pushtet. Keto elemente tashme jane te vjeter ne duart e tyre. Sistemi administrativ dhe ekzekutiv, niveli i teknologjise qe “ata” disponojne i kalon kufijte e imagjinates njerzore per te perceptuar sado pak planin final qe historia e njerzimit po pregatitet prej shume shekujsh te pesoje.

Nje semundje masive eshte perhapur me shpejtesi kudo. Kjo semundje e vertete, rreale quhet: APATIA.

Gjurme kimike te avjoneve jo-konvencional dhe mijra antena anonime ne emer te ripetitoreve per stacione radio-tv dhe telefonie kane mbire dhe ne qytetin tuaj. Indiferentizmi qe ju ka kllapuare shpirtin dhe mendjen nuk eshte thjesht nje fakt personal apo lokal. Indiferentizmi i te pershtaturit me situaten, me kete lloj situate.., me justifikimin ne ndergjegjjen tende se ti nuk ke çfare te besh qe te ndryshosh kete sistem eshte pjese e Skenarit te mshehte. Kjo eshte lufta e fundit qe po behet ne mendjet tona.., sidomos gjate nates ne oret e gjumit te thelle.

Nuk munde te japim me shume informacion se keta rreshta.

Zgjidhja e problemit dhe e informimit eshte nje rruge individuale dhe ne nuk marrim persiper nje barre te tille te informojme apo te bindim persona.

Ky prezantim ka per qellim qe te “lidhe” ata individe apo grupe njerzish te cilet kane filluar te kerkojne te verteten, lirine per nje jete me te mire.

Ajo ç’ka ne ofrojme eshte perzgjedhja e atyre personave qe jane ne rrezonance dhe kerkojne te jetojne ne nje komunitet harmonik me njeri tjetrin dhe me natyren duke qene 100% autosufiçente nga pjesa tjeter e sistemit.

Cilido qe kerkon te komunikoje munde te na drejtohet duke u identifikuar dhe duke patur durimin qe ti pergjigjemi ne kohen dhe menyren e duhur.

E dime shume mire qe “sasia dhe cilesia” e frikes dhe e panikut qe po perfshin njeriun sot e shtyn ate qe ai te harroje dhe ta largoje mendjen nga vigjilenca per te mbrojtur jeten.

Kjo do te mvaret nga sejcili prej nesh …

… nese ai ja ka lene dikujt tjeter ne dore jeten e tije dhe te femijve te tije apo do te beje nje hap perpara…

Ngjarjet e rradhes ne axhenden boterore do te jene:

1. 11/05/2011

2. 21/05/2011

3. 25/09/2011

4. 25/10/2011

5. … dhe jo vetem keto…

Nese kurioziteti do te shtyje te presesh per te verifikuar se çfare do te ndodhi ne keto data. Rri i qete s’do te kesh me Kohe per tu menduar.

Motoja: mendo pozitiv dhe mos bej asgje , eshte tamam filozofia soft e Skenarit.


OMEGA GRUP


2 0 1 1

http://www.youtube.com/watch?v=Afhmhfzjiho&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=UD9_YHhOb9M&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=V108sHWQBFc

http://www.youtube.com/watch?v=w2cRSPXhV-E

2011 EARTHQUAKE PREDICTION 2011

http://www.youtube.com/watch?v=xQXDt4VdS0E&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=J-1XqQOzWOU&feature=related

2011 Twelve Month Earthquake Forecast

http://www.youtube.com/watch?v=xXpm-8g5tUc&feature=related

Pole Shift

http://www.youtube.com/watch?v=kTcMb0wIf7g&feature=related

Difendersi dalle radiazioni nucleari

http://tutto2012.blogspot.com/

Program i lire i levizjes planetare te sistemit tone Diellor

http://www.bestsoftwarezone.com/download-software_simsolar---easy-to-use-and-entertaining-solar-syst_14937.html

http://survive2012.com/

http://www.december212012.com/

http://www.2012predictions.net/index.htmEmail: shpirtishqip@gmail.com